DOLAR

32,2074$% 0.01

EURO

35,0473% 0.09

GRAM ALTIN

2.527,32%1,08

ÇEYREK ALTIN

4.099,00%1,77

BİST100

10.741,13%0,92

BİTCOİN

2153144฿%-0.57829

a

Bakanlığın “Birbirimizle İyi Geçinelim” Anketi Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü “Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi” gerekçesiyle personelin doldurmasını istediği bir form hazırladı. Formun ivedilikle geri çekilmesi isteniyor.

Hazırlanan formda personelin, hem kurum amirine hem de aynı meslek gurubunda bulunduğu diğer personele, 13 soru üzerinden 1 ile 100 arası puanlama yaparak, iş arkadaşlarının performanslarını ölçmesi istendi. Bakanlık personeli formun doldurulması halinde iş barışının bozulacağını gerekçe göstererek bu çalışmaya tepki gösterdi. Formun doldurulması için son gün 26 Nisan 2020 olarak belirlendi. Tepkilere rağmen PERGEM formu geri çekmedi.

ad768x90

Formu Doldurmak Zorunlu mu?

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün “Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi” formunun doldurulması için personel görünürde zorunlu tutulmuyor ancak iddialara göre müdürleri tarafından kendilerine iyi notlar verilmesi için baskı görüyorlar. Öte yandan iş arkadaşıyla arası kötü olanlar formu arkadaşını kötülemek maksatlı kullanıyor.

“Ayın 26’sına Kadar İyi Geçinelim”

“Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi” formu personel tarafından şiddetle eleştirilmesine ve bu uygulamanın iş barışı açısından doğru olmadığını ifade etmesine rağmen PERGEM formu geri çekmemekte ısrar ediyor. Edinilen bilgilere göre; kurum içi çalışanlar birbirlerine formun doldurulma tarihinin son günü olan Nisan ayının 26’ıncı gününü işaret ederek “26’sına kadar iyi geçinelim” şeklinde espriler yapıyor. Ankette personelin, kendi şubesinde çalışan arkadaşlarını, şube müdürlerini, il müdür ve müdür yardımcılarını da oylaması isteniyor. Bazı müdürler personele formu doldurmaları için baskı yaparken bazı personeller ise müdürlerine “Müdür elime düştün” şeklinde gözdağı veriyor. Personel ilerleyen günlerde ne olacağını bilmediğinden tedirgin. Formun yayımlandığı günden bugüne personel arasında iç huzurun bozulduğu iddia ediliyor.

“Millet can derdinde PERGEM Anket”

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de gündemine bomba gibi düştü. Tüm kamu kurumları korona etkisindeki Türkiye’yi nasıl daha az etkilenmeden bu süreçten çıkarırız çalışmaları yaparken; bu karmaşık günlerde PERGEM’in personele çok eleştirilen bu formu dayatması akıllarda soru işareti bırakıyor. Bakanlık personeli ısrarla, bahsi geçen formun doldurulması halinde iş barışının bozulacağı ve her çalışanın kendi iş arkadaşının muhbiri haline geleceğini öne sürerek “Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi” formuna tepki gösteriyor ve geri çekilmesini talep ediyor.

ad768x90

Eleştirilerin odağındaki “Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi” formu:

Çalışan Bazında Performansa Dayalı İş Gücü Analizi Formu’na ilişkin yapılan bazı itirazlar ve akla takılan sorular.

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Cenan kar
    4 yıl önce
    1 0

    İnsanlar tedirgin. Kim kime ne yazacak. Gerek var mı gerçekten ?

Sıradaki haber:

COVİD-19 Sürecini İyi Yönetenler, Süreçten Kârlı Çıkacak

HIZLI YORUM YAP