32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
10.891,42%0,18
2235267฿%1.03666
İl Müdür Yardımcısı Yusuf Şahinbaş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.
Atamanın akşam saatlerinde gerçekleştiği ve Şahinbaş’ın Ramazan Bayramı sonrası görevine başlayacağı öğrenildi.
Çorum’un İskilip ilçesinde 1968 yılında doğan Şahinbaş, liseyi Samsun Hayvan Sağlığı Meslek Lisesi’nde bitirdi. 1997’de Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü’nden mezun olan Şahinbaş, 1986-1990 yılları arasında Taşova-Amasya İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Veteriner Sağlık Teknisyeni, 1990-1993 yılları arasında Çorum Tarım İl Müdürlüğü’nde Veteriner Sağlık Teknisyeni ve 1993-1997 yılları arasında Konya Tarım İl Müdürlüğü’nde de Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak görev yaptı. 1997 yılında Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, 2014 yılına kadar şube müdürü olarak görev yapan Yusuf Şahinbaş, 2014’te Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne İl Müdür Yardımcısı olarak atandı. Şahinbaş’ın Mayıs 2020’de Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne İl Müdürü olarak ataması yapıldı.
Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne Nurettin Kıyas Atandı
Hayvancılıkta 2024-2026 Dönemi Destekleme Tutarları Belli Oldu
Bakan Yumaklı, 2024-2026 Dönemi Hayvancılık Desteklemelerini Değerlendirdi
Başkan Doğan: “Çiftçiler, Mısırda Kilogram Başına 10 TL Olarak Müdahale Alım Fiyatı Bekliyor”
Çobanlar arasında Kavga: Bir Kişi Öldü, 3 Kişi Yaralandı
Ekmek Almaya Giden Çocuğa Köpek Saldırdı, Kalçası Parçalandı
Üreticilere Hasat Öncesi “Fındığı Daldan Değil Yerden Toplayın” Tavsiyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanlar Konusunda Kimse Bize Merhamet Dersi Vermeye Kalkışmasın
Samsun Manda Varlığında Türkiye’de Zirvede
Kuraklık Ayçiçeği Rekoltesini yüzde 50’den Fazla Düşürdü
Başıboş Sokak Köpekleri teklifi Komisyondan Geçti
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, konuşmalarında https://www.iha.com.tr/haber-montroyu-deldirmeyiz-32720/ “… Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve kimseye yedirmeyeceğiz. … ” sözünün çok önemli olduğuna inanmaktayım.İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne İl Müdürü olacakların; menfaati/çıkarı için tarıma ihanet etmeyecek, dürüst, adil, haksızlığa göz yummayan, yalancı olmayan, kamu ve kul hakkını koruyan, vicdanlı, Allah’dan korkan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacak kişilerden atanmasını,Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne İl Müdürü olacak, menfaati/çıkarı için tarıma ihanet etmeyecek, dürüst, adil, haksızlığa göz yummayan, yalancı olmayan, kamu ve kul hakkını koruyan, vicdanlı, Allah’dan korkan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacak kamu görevlisi Karaman veya Konya’da yok mudur?Karaman-Konya, ikazımızı dikkate alın, Allah’a hesap vereceğiz.