DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

1945296฿%1.19823

a

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Sendikacılığa Soyundu

Yaklaşan sendika seçimlerinde kendine yakın adayın kazanmasını isteyen, Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü’nün il ve ilçe personeline mobing uyguladığı iddia edildi.

İddiaya göre İl Tarım ve Orman Müdürü, Çorum’da yaklaşan sendika seçimlerinde kendine yakın adayın başkanlığı kazanması suretiyle sendikayı kontrolü altına almak istiyor.

ad768x90

İl Müdürü Sendikacılığa Soyundu

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü iddia edilene göre; gittiği yerlere kendi adayını da yanında götürerek tanıtmaya çalışıyor ve onu destelemek için Amasya ve Çorum’da birtakım kulisler yapıyor.

Edinilen bilgilere göre kendi oluşturduğu yönetim listesine “kazanamazsanız sizleri sürerim” diyerek baskıladığı söylenen İl Müdürü’nün, İlçe müdürlerine “listemin kazanması halinde sizlere kadro alacağım” diye söz verdiği belirtiliyor.

Personele Mobing İddiası

İl müdürünün kendi sendika başkan adayını seçtirmek için personele dolaylı olarak mobing uyguladığı da, ortaya atılan bir diğer iddia. İl müdürü tarafından il ve ilçe müdürlüğü personeline çeşitli davranış ve sözleriyle mobing uygulayarak sindirmeye çalıştığı iddia edilirken, personelin mevcut durumdan rahatsız olduğu dile getiriliyor.

ad768x90

Müdür ve Kurum Amirleri Tehdit Edildi Mi ?

Müdür ve kurum amirlerinin aranıp üstü kapalı tehdit edildiği yönündeki iddialar ise kurumlar arası huzursuzluklara sebebiyet verdi.

İl Müdürü Bu Cesareti Nereden Alıyor ?

Personelin yanı sıra, müdürlere ve kurum amirlerine mobing uygulayacak kadar köprüleri yakan il müdürü hakkında iddiaya göre personeller; “Bu cesareti nereden alıyor” şeklinde konuşmaya başladı.

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (17)
 • Enteresan
  2 yıl önce
  6 2

  Edirne’de de böyle şeylerle uğraşırdı. Keşke ara sıra sadece il müdürlüğü yapsa.

 • Ahmet Eroğlu
  2 yıl önce
  5 3

  Çorum’a ne kattı ki ? Personel ile uğraşan iflah olmaz

 • Mehmet
  2 yıl önce
  10 6

  Bu bilgileri araştırma yapmadan yazdığınız belli. Mevcut Başkanın listesine bakarsanız tüm Orman camisinda işletme müdürleri ve seflerin tamamı sendika yönetim aday listesine yazilmislardir. Mobilden nerede ve nasıl olduğunu Orman camiasından hiyerarşiyi bilen insan iyi bilir. Kaldı ki bu sendikani 19 nü şubesini kuran Tarım müdürüdür. Emekleri bellidir. Mobing iddia ediliyorsa kanun ve kurallar bellidir. Mobing taaa genel başkanlara kadar heryeri aratıp baskı altına almak değil de nedir. Ama sendikadan üyelerin sesi daha güçlü çıkacaktır.

 • Mehmet
  2 yıl önce
  10 6

  İddialarınızı ispat etmezseniz mufterisiniz. Keşke bütün il müdürleri corum müdürü kadar müdürlük yapabilseler

 • Ahmet
  2 yıl önce
  5 2

  İl müdürlerine yönelik değişim artık yapılsa iyi olur.

 • Mühendis
  2 yıl önce
  5 3

  Çorumlu adamı Çorum’a müdür yaparsanız böyle olur. Yakında Çorum’un valisi de ben olayım der.

 • Ali Ak
  2 yıl önce
  4 4

  Umarım kuruma teftiş gelir. Araştırılması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.

 • Mühendis
  2 yıl önce
  5 3

  Sendika ile müdür arasında kalmaktan yorulduk. Ancak müdürlerin gelip geçici olduğunu biliyoruz.

 • Yorum yazan mehmet isimli arkadaş sanırım Orhan bey. 😅

 • Demokrat
  2 yıl önce
  5 2

  Seçimler gayet demokratik ortamda gerçekleştiriliyor. Kimse sendika üyelerimizi zan altında bırakmasın. Seçimler serbest ve özgür şartlar altında layıkıyla yapılacaktır. Çorum Tarım ve Orman Müdürü hizmetleri ile beğeni kazanmış bu yönüyle takdir gören birisidir. Yıllarca sendika ve ülke tarımı için emek sarf eden birisini saçma sapan konularla meşgul etmeyin işinize bakın.

 • Haydar
  2 yıl önce
  1 1

  il müdürünün çoruma hizmetleri görmezden gelinemez. Çorumdaki bütün tarımsal Stk başkanlarından il müdürünün çorum için ne yaptığı bilgisi alınabilir.Taraflı haber yapmışsınız. Sendika seçimine gelince 7 yıldır koltuktan kalmakyan yine aday olan adayı biraksalar 20 yıl daha o koltukta oturur. il müdürünü karalayarak seçim kazanilmaz!!Değişim iyidir.

 • Çorumlu
  2 yıl önce
  2 0

  Ben baskılara boyun eğmem. Yarın il müdürünün listesi kaybedecek. Gelsinde beni ilcemden sürsün bakalım. O çorumluysa ben de çorumluyum

 • Sendikasını bilmem ama uzun süre aynı ilde görev yapan müdürlere yönelik bakan beyin yeni bir tasarrufta bulunması çok yerinde olur.

 • Hacı
  2 yıl önce
  2 0

  İl müdürü genel merkezle ters düşmüştür eski başkandan dolayı.İtibar suikastına da uğrayabilir il müdürü…

 • Korhan Lacivert
  2 yıl önce
  3 0

  Artık kimse kusura bakmasın il müdürü çoruma tarım için değil personele ızdırap için gelmiş devletin acilen Çorum için bu olaya el atması lazım

 • Kaos
  2 yıl önce
  2 0

  sendika genel merkezi bu olanları sadece seyrediyor mu?Yapılan mobbingler görevden alma ve kasıtlı yapılan bir sürü işleme rağmen sadece seyirci mi kalacak?Bir tane üyesi kalmaz sendikanın.Kaybeden sadece sendika olur.İsimler gelip geçicidir

 • Dağcı
  2 yıl önce
  1 0

  İl Müdürü sendikacılığa soyunmadı. Zaten sendikacıydı. Tehdit ve mobbing ile tüm personele kendi adayını destekletti. Seçimi kaybedince memur olduğu aklına geldi. Şimdi tüm personeli kılık kıyafet yönetmeliği ve mesai konusunda tehdit ediyor. Sendika genel başkan yardımcılarına bile seçimde demediğini bırakmadı. Ne kadar güçlü bir İl Müdürüymüş meğer.

Sıradaki haber:

Topraksız Tarım Yöntemiyle Çilek Yetiştiriciliği Eğitimi Gerçekleştirildi

HIZLI YORUM YAP