DOLAR

32,2526$% -0.08

EURO

35,0514% -0.12

GRAM ALTIN

2.492,50%1,08

ÇEYREK ALTIN

4.037,00%0,59

BİST100

10.616,98%2,88

BİTCOİN

2136304฿%0.70396

a

Bakanlıkta Deprem: Çok Sayıda Bürokrat Görevden Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlarla; Tarım ve Orman Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardaki birçok bürokrat görevden alındı.

Eski Bakan Yardımcısı A. Ayşin Işıkgece’nin TİGEM’deki A Takımı Görevden alındı

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile daha önce adı medyada çeşitli iddialarla çok kez gündeme gelen TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Anbar ile diğer TİGEM Genel Müdür Yardımcıları Ali Osman Kıyak ve Sait Kocabey görevden alındı. Ayrıca aynı kararname ile Ertuğrul Anbar, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden de alındı. Böylelikle eski Bakan Yardımcısı A.Ayşin Işıkgece‘nin TİGEM Genel Müdürü olduğu dönemde kurumu yöneten tüm üst düzey bürokratlar görevden el çektirilmiş oldu.

ad768x90

Eski Müsteşar Yardımcısı Koçak, Genel Müdür Olarak Atandı

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Durali Koçak atanırken, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Kocaman ve Atilla Bektaş atandı.

İl Müdürlerinde Beklenen Değişim Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Çiçek, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, VII. Bölge Müdürü Turgut Çangır görevden alındı.

Taşra teşkilatına yönelik değişikliklerin Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yer alan bazı İl Tarım ve Orman Müdürleri ile devam edeceği iddia ediliyor.

ad768x90

OGM ve DKMP’da Üst Düzey Değişiklikler Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez yayımlanan Kararname ile görevden alınırken, Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Hayati Özgür ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş ve Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman da yine aynı kararname ile görevden alındı.

DSİ Eski Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız Görevden Alındı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Kaya Yıldız ve Şadiye Yalçın ile IX. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun ve XX. Bölge Müdürü Sadullah Seven görevden alındı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür yardımcılıklarına Abdullah Ekin, Mehmet Akif Balta ve V. Bölge Müdürü Murat Alp atandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Çelik atandı.

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (4)
 • Vatandaş
  2 yıl önce
  4 3

  Sıra neden hiç Bayram Sertkaya’ya gelmiyor. Koltuğu ona mı zimmetlemişler.

 • Mühendis
  2 yıl önce
  4 0

  Orhan bey yolun sonu göründü. Bakalım personelle nasıl helalleşeceksin

 • M.emin koç
  2 yıl önce
  1 0

  Konya altınekin ilçe tarım mudùrù neden değişmiyor 30 yıldır aynı kişi

 • Tahir
  2 yıl önce
  0 2

  Bakan beyi tebrik ediyorum. Durmak yok yola devam. İns tüm il müdürlerinde değişikliğe gidilir

Sıradaki haber:

Kırsal Kalkınma Desteklerinden Daha Fazla Proje Yararlandırılacak, Üretim ve İstihdam Artacak

HIZLI YORUM YAP