DOLAR

32,6957$% 1.29

EURO

34,9200% 0.03

GRAM ALTIN

2.432,47%1,75

ÇEYREK ALTIN

3.916,00%0,28

BİST100

10.561,84%1,64

BİTCOİN

2191088฿%0.68774

a

Pakdemirli:”Türkiye’de Tarım Ürünleri Namına Herhangi Bir Problem Kalmadı”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Söz Sizde Tarım Orman Buluşmaları” kapsamında düzenlenen Bingöl Sektör Buluşmaları Toplantısı’nda, tarım ve orman sektörlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tüm Türkiye’yi dolaşarak ülkenin tarım problemlerini teşhis edip tedavi yöntemlerini ortaya koyduklarını anlatan Pakdemirli, “Bugün Türkiye’de tarım ürünleri namına, et süt ürünleri namına herhangi bir problem kalmadığını gururla söyleyebilirim” dedi.

​Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl’e giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, SÜTAŞ Doğu Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesisleri’nde incelemelerde bulundu, SÜTAŞ yetkililerinden bilgi aldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, daha sonra Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde “Söz Sizde Tarım Orman Buluşmaları” kapsamında düzenlenen Bingöl Sektör Buluşmaları Toplantısı’nda, tarım ve orman sektörlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

ad768x90

“ÇÖZÜN; ÜRETİCİYİ, BESİCİYİ, YETİŞTİRİCİYİ MEMNUN EDİN”

Bakanlığa geldiği ilk günden itibaren tüm Türkiye’yi dolaşarak ülkenin tarım problemlerini teşhis edip tedavi yöntemlerini ortaya koyduklarını anlatan Pakdemirli, şöyle konuştu:”Bügün itibarıyla tarımda önemli bir üründe önemli bir problem kalmadı. Bununla ilgili en başta Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Çünkü sizler namına ne zaman gelip ‘Üreticilerin şöyle bir problemi var.’ dediğimizde her zaman bize dedi ki ‘Çözün, üreticiyi, yetiştiriciyi, besiciyi memnun edin.’ Biz de mümkün mertebe her problemin üzerine gittik. Her birini aynı günde belki çözemedik ama belli bir süre geçtikten sonra. Bugün Türkiye’de tarım ürünleri namına, et süt ürünleri namına herhangi bir problem kalmadığını gururla söyleyebilirim. Bu da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başarısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısıdır.”

TARIMDA BUGÜN NEREDEYİZ?

ad768x90

Bakan Pakdemirli, “Tarımda bugün neredeyiz, nereye doğru gidiyoruz, yolculuğumuz neresi?” sorularına yanıt vererek, Türkiye’nin büyüyen bir ülke olduğunu, son 17 yılda tarımsal hasılanın 486 kat, bitkisel üretimin yüzde 20, tohum üretiminin 8-10 kat arttığını, kırsal kalkınma alanlarında 200 bin istihdam sağlandığını, 193 ülkeye bin 827 tarımsal ürün ihraç edildiğini söyledi. Pakdemirli, Bakanlıklarınca 2002-2018’de yapılan hizmet ve yatırımları verilerle anlattı.Bingöl’de kurulan SÜTAŞ ile kentin ihracatının artacağına işaret eden Pakdemirli, şöyle devam etti:”SÜTAŞ tüm bölgeye hizmet edeceği gibi etraftaki komşu ülkelere mutlaka hizmet edecek. Türkiye’nin sınırlarından ufka doğru yeni müşteriler, yeni pazarlar aramak için mutlaka bakıyor olacaktır. Dış ticaret fazlamız 5,3 milyardır. Hani diyorlar ya Türkiye için aslında sizi kötülüyorlar. Yani diyorlar ki ‘Türkiye artık bir ithalat cenneti oldu, kendi kendine yetmiyor.’ 18 milyar dolar ihracatımızla, 5,3 milyar dış ticaret fazlamızla Türkiye ihracatçı bir ülke ve kendi kendine yüzde 100 üzerinden fazla yetebilen ülkelerin en başında geliyor.”

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakanlık Gıdada Hile Yapan 74 Firmayı Daha İfşa Etti

HIZLI YORUM YAP