32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
10.891,42%0,18
2238610฿%0.48112
Amanos Dağı eteklerinde yer alan Atik, Fenk ve Eşmişek yaylarındaki bahçelerde çok sayıda çekirge görenler, durumu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Bunun üzerine ekipler, bölgeye gelip, bahçelerde ilaçlama yaptı. Ekipler, bahçe sahiplerine de çekirge ile mücadele kapsamında ücretsiz ilaç dağıttı.
Kırıkhan’a 30 kilometre uzaklıktaki Fenk Mahallesi sakinleri artan çekirgeler yüzünden zor günler yaşıyor. Mahalleliler çekirgelerin özellikle ekili alanlara, ağaçlara ve yetiştirdikleri sebze fidelerine zarar vermesinden korkuyor.Yetkililerin ilaçlama yapmasını isteyen köylüler, çekirgelerin evlerinin içlerine kadar girdiğini ve ilk kez bu yoğunlukta çekirge ile karşı karşıya kaldıklarını söylediler.Köy sakinlerinden Mehmet Çalışkan, “30 yıldır bu köyde oturuyoruz 10 günden beri çekirge köyümüzü istila etti. Yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.
Mısırda Beyaz Sinek Tehlikesi
Hayvancılıkta 2024-2026 Dönemi Destekleme Tutarları Belli Oldu
Bakan Yumaklı, 2024-2026 Dönemi Hayvancılık Desteklemelerini Değerlendirdi
Başkan Doğan: “Çiftçiler, Mısırda Kilogram Başına 10 TL Olarak Müdahale Alım Fiyatı Bekliyor”
Çobanlar arasında Kavga: Bir Kişi Öldü, 3 Kişi Yaralandı
Ekmek Almaya Giden Çocuğa Köpek Saldırdı, Kalçası Parçalandı
Üreticilere Hasat Öncesi “Fındığı Daldan Değil Yerden Toplayın” Tavsiyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanlar Konusunda Kimse Bize Merhamet Dersi Vermeye Kalkışmasın
Samsun Manda Varlığında Türkiye’de Zirvede
Kuraklık Ayçiçeği Rekoltesini yüzde 50’den Fazla Düşürdü
Başıboş Sokak Köpekleri teklifi Komisyondan Geçti