32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
10.891,42%0,18
2237878฿%2.84568
Bilecik Belediyesi tarafından ’Herkese Fide’ sloganıyla gelenek haline getirilen törende on binlerce fide hazırlandı. Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Başkan Yardımcısı Güven Sönmez ve birim müdürleri, Atatürk Parkı’nda arasında domates, biber ve patlıcandan oluşan fideleri vatandaşlara dağıttı. Sebze fidelerini almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu ve dağıtım bir saatte bitti.
Vatandaşlarla sohbet ederek, talep ve görüşlerini de dinleyen Başkan Subaşı, ‘’Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımıza fide dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün 43 bin 500 adet fideyi vatandaşlarımızla buluşturduk. Fidelerimiz arasında domates, patlıcan, kıl biber ve kapya biber var. Topraklarımıza bereket gelsin, sağlıklı ürünler yetiştirmeye devam edelim” dedi.
Vatandaşlar da her yıl yapılan fide dağıtımından duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Bakan Bolat: “Çiftçilerimizin Refahını Arttırmak İçin Kooperatiflerimize Desteğe Devam Edeceğiz”
Hayvancılıkta 2024-2026 Dönemi Destekleme Tutarları Belli Oldu
Bakan Yumaklı, 2024-2026 Dönemi Hayvancılık Desteklemelerini Değerlendirdi
Başkan Doğan: “Çiftçiler, Mısırda Kilogram Başına 10 TL Olarak Müdahale Alım Fiyatı Bekliyor”
Çobanlar arasında Kavga: Bir Kişi Öldü, 3 Kişi Yaralandı
Ekmek Almaya Giden Çocuğa Köpek Saldırdı, Kalçası Parçalandı
Üreticilere Hasat Öncesi “Fındığı Daldan Değil Yerden Toplayın” Tavsiyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanlar Konusunda Kimse Bize Merhamet Dersi Vermeye Kalkışmasın
Samsun Manda Varlığında Türkiye’de Zirvede
Kuraklık Ayçiçeği Rekoltesini yüzde 50’den Fazla Düşürdü
Başıboş Sokak Köpekleri teklifi Komisyondan Geçti