DOLAR

32,2010$% -0.02

EURO

35,1147% 0.27

GRAM ALTIN

2.504,50%0,17

ÇEYREK ALTIN

4.052,00%1,33

BİST100

10.643,58%3,14

BİTCOİN

2134030฿%-1.06423

a

“O” Genel Müdür Neden Görevden Alındı?

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, görevden alındı.

Veteriner hekim olması sebebiyle Bitkisel Üretim Genel Müdürü atanması tepkilere neden olan Fuat Fikret Aktaş görevden alındı. 2018 yılının Ağustos ayında göreve getirilen Aktaş’ın hakkında çıkan “aylıktan kesme” cezasının da aylardır bekletildiği iddia ediliyor.

ad768x90

Genel müdürlükte bazı daire başkanlarının yanı sıra genel müdür yardımcılarını pasifize edip Genel Müdür Yardımcısı Vekili Suat Yılmaz ile yakın çalışan Fuat Fikret Aktaş’ın, Genel Müdürlük personeline Suat Yılmaz ile birlikte dolaylı olarak mobing yaptığı da iddialar arasında yer alıyor.

Kurum personellerini sürekli olarak “Fetöcü” şeklinde nitelendirdiği iddia edilen Fuat Fikret Aktaş’ın görevden alınması, BÜGEM personellerince olumlu karşılandı.

Aylarca cezası bekletilen Fuat Fikret Aktaş’ın ani bir kararla görevden alınma gerekçesi kamuoyu tarafından merak ediliyor.

ad768x90

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (17)
 • Dulkadiroglu
  4 yıl önce
  3 1

  Kripto fetoculara geçit vermedikleri için, mesaiye gelmeyenlere göz actirmadiklari için, kapalı yerde sigara içtikleri ve mesai içinde film seyredenlerin rahatlarını kaçırdıkları için yalan yanlış haberler ile sizleride kullanıyorlar gibi

 • Mersin
  4 yıl önce
  2 1

  Fuat beyi 20 yıldan fazladır tanırım. Vatanperverdir çok çalışkandır. 3-5 yalancı dalkavuğun sözüyle haber yapmayın. Eminim orada yıllardır çöreklenmiş iş yapmayan jakobenlerin ve kriptoların kuyruğuna basmıştır. Mobbingi onlar uydurmuştur o zaman belgelesinler.

 • M. Burak Çetin
  4 yıl önce
  0 1

  Fuat beyi yıllardır tanırım. Birlikte çalışma şansımda olmuştur. Dürüst, çalışkan, mert ve gözü kara bir insandır. Asla devleti milleti zevale uğratacak bir şey yapmaz. O görevde bulunması bize umut veren ve liyakat ölmemiş dedirten bir durumdu. İsnatların asılsız olduğuna inanıyorum. Çok yazık, kurum ve devlet kaybeder..

 • Müdürü 3 senedir tanırım muhakkak devleti soyanların kuyruğuna basmıştır onlarda böyle iftiralarla karalama kampanyası başlatmıştır ama herkes şunu bilsin ALLAH dürüstten yanadır REİS de müdürümü en iyi şekilde muhafakatlandıracagını düşünüyorum

 • MCetin
  4 yıl önce
  1 1

  Fuat beyi yıllardır tanırım. Birlikte çalışma şansımda olmuştur. Dürüst, çalışkan, mert ve gözü kara bir insandır. Asla devleti milleti zevale uğratacak bir şey yapmaz. O görevde bulunması bize umut veren ve liyakat ölmemiş dedirten bir durumdu. İsnatların asılsız olduğuna inanıyorum. Çok yazık, kurum ve devlet kaybeder..

 • Mustafa
  4 yıl önce
  1 1

  Müdürü ben 3 senedir tanıyorum devleti soyan hırsızların kuyruğuna basmıştır onlarda karalama kampanyası başlatmıştır ama ALLAH dürüstlükten yanadır REİS de müdürümü daha iyi yerlerde muhafakatlandıracagını düşünenlerdenim

 • İbrahim
  4 yıl önce
  1 1

  Ben Müdürü uzun zamandır tanıyorum müdür kesinlikle öyle bir adam degildir kesin hırsızların kuyruguna basmıştır ama RABBİM herkese hakettigini verir REİS de müdürümüzü en iyi yerlerle ödüllendirecegini düşünenlerdenim

 • Chp gurup kürsüsünde bay Kemal’in Fuat fikret aktasin bitkisel üretim genel müdürü nasıl olur deyipte içerdeki kriptolarina talimat veren fetoculer ve vatan hainleri bugün Fuat beyi görevden aldılar görevden alan almasına sepep olanlar fetocunun daniskasidirlar sayın bakan Fuat beyi tüm yurt içi ve yurt dışı toplantılarına görevlendiriyordu nede tarımın ve hayvancılığın her dalını bildiği için ama bakıyoruz ki çalışan barinamiyor koltuk korkusu hainlik her türlü iftirayı atmaya mübah burda sayın bakan beyi göreve davet ediyoruz.fuat bey ne kadar fetocuysa karanameyle onu atayan Tayyip beyde o kadar fetocudur haysiyetsizlere duyrulur.

 • Hasan
  4 yıl önce
  1 1

  Fuat bey başarılı bir yöneticidir. Tarımı bilen, sorunları bilen, çözümlerini bilen ve bu konulara kendini adamış idealist ve dürüst birisidir. Yıllardır biriken sorunları çözmek için gecesini gündüzüne katmıştır. Yıllardır sorunun parçası olan kulağının üstüne yatan kişilerin bundan rahatsız olması son derece normaldir… Daha söylenecek çok söz var Allah yar ve yardımcısı olsun.

 • Kadir Ay
  4 yıl önce
  1 1

  Atandığı yer haledecek adamların görevlendirilmesi lazım. Ayrıca neden uzunca süre cezası verilmemiş. Kim tarafından kollanıyor ? Bunların herkese açıklanması gerekiyor.

 • Kendisini tanımam ama hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Alınması isabet olmuş.

 • S.KOTAN
  4 yıl önce
  1 1

  Fuat bey adam gibi adamdır. Çalışkan dürüst vatanseverdir. Keyfi uygulamalarla böyle bürokratlar görevden alınamaz. Fuat bey hiç bir gayrimeşru işe göz yummaz. Görevden alımıyorsa orda yanlış bir şeyler vardır engel olmasından korkuyorlar demektir. Biz böyle anlıyoruz. Bunlardan Sayın Cumhurbaşkanımızın haberi yoktur. Haberi olsa bakan yapar.

 • Mustafa Yavuz
  4 yıl önce
  0 1

  Müdür Beyin Görevsen Alınması Büyük İhtimal ile Menfaat Grupları ve Fetöcüler tatafindan Mutluluk ile Karşılanmıştir. Kendisi Aydın İl Müdürü ikende Bu Gruplara Yol vermemiş ve Fetö ile Mücadelede Aydın a Damga Vurmuştur.Şimdi Müdürün Başına Gelen Görevden Alınma İnşaallah Bu Grupların Tasarrufu ile Olmamıştır. Vatanını ve Milletini Seven İnsanlara Her Zamankinden Çok İhtiyacımız olduğu bu Dönemde Yanlış Bir Karar Olduğunu Düşünmekteyim.

 • ahmet al
  4 yıl önce
  2 0

  Gitti de kurtulduk. Genel Müdürlük personeli bir rahatladı.

 • Ankaradan
  4 yıl önce
  2 0

  Yorumları okuyunca iyi adam sanırsınız. Parayla mı yorum yaptırıyor ne yapıyor.İşle alakalı bir gram bilgisi yoktu zaten. Bütün işleri tıkıyordu. Gitmesine sevindik.

 • Ahmet
  4 yıl önce
  1 1

  Müdürüm; Adil, dürüst, namuslu,çalışkan ve vatanseverdir. Kendi çıkarı için asla birşey yapmaz. Cesur ve dobradır. Doğru bildiğini her ortamda dile getirir. Fitne ve fesatla uğraşmayan sadece iş odaklı birisidir. Tembel ve ahmak insanlara asla tahammül edemez. Biz böyle biliriz. Her şeyin hayırlısı diyelim.

 • H. Hasan
  4 yıl önce
  0 1

  “Ankardan” rumuzuyla yazılanı okuyunca Fuat beyin farklı gruplarca hazırlanan iftiralarla komploya uğratıldığını anlamış olduk. Olumlu görüş belirtilen yazıları yazanları tanımadan bilmeden iftira boyutunun en üst limitinden “paraylamı yazıyorlar ” diyebilmesi kurulan kumpası ispatlamaktadır. Devamında söylediği işi bilmiyor tıkıyor demesi atamayı yapan sayın Bakanımıza ve sayın Cumhurbaşkanımıza hakarettir zaten.

Sıradaki haber:

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı 2020 Başvuru Şartları ve Süreci İçin Önemli Bilgiler

HIZLI YORUM YAP