32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
10.891,42%0,18
2236259฿%2.32576
1 Haziran günü, sütün önemini göstermek amacıyla Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütü (FAO) tarafından Dünya Süt Günü olarak kabul edildi. Dünya Süt Günü’nün dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyleyen Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut, “Dünya Süt Günü aracılığıyla, sütün insan sağlığına olan katkısının yanı sıra, süt üretimi ve üreticilerin de desteklenmesinin önemine dikkat çekilmektedir” dedi. Bu yıl Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak ilde mevsimlik tarım işçilerine ve çocuklarına çalışma alanlarında süt dağıtımı gerçekleştirildiğini kaydeden Bulut, özellikle büyüme çağındaki çocuklar için kalsiyum deposu olan sütün ve süt ürünlerinin günde iki porsiyon alınması gerektiğini vurguladı. Bulut, “Bizler bu etkinlikte, sağlıklı gelecek nesiller için süt tüketiminin teşvik edilmesi ve son zamanlarda yaşadığımız Covid-19 salgın döneminde üretime ara vermeden devam eden üreticilerimizin ve tarım çalışanlarımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik. İl Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sofrasına en güvenli sütün gelmesi için bizler de çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
FİSKOBİRLİK’in 2020 ciro hedefi 500 milyon lira
Hayvancılıkta 2024-2026 Dönemi Destekleme Tutarları Belli Oldu
Bakan Yumaklı, 2024-2026 Dönemi Hayvancılık Desteklemelerini Değerlendirdi
Başkan Doğan: “Çiftçiler, Mısırda Kilogram Başına 10 TL Olarak Müdahale Alım Fiyatı Bekliyor”
Çobanlar arasında Kavga: Bir Kişi Öldü, 3 Kişi Yaralandı
Ekmek Almaya Giden Çocuğa Köpek Saldırdı, Kalçası Parçalandı
Üreticilere Hasat Öncesi “Fındığı Daldan Değil Yerden Toplayın” Tavsiyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanlar Konusunda Kimse Bize Merhamet Dersi Vermeye Kalkışmasın
Samsun Manda Varlığında Türkiye’de Zirvede
Kuraklık Ayçiçeği Rekoltesini yüzde 50’den Fazla Düşürdü
Başıboş Sokak Köpekleri teklifi Komisyondan Geçti