DOLAR

32,6605$% 1.18

EURO

34,9778% 0.19

GRAM ALTIN

2.424,19%1,40

ÇEYREK ALTIN

3.912,00%0,61

BİST100

10.523,48%1,27

BİTCOİN

2184792฿%-0.01491

a

Görevden Alınan Genel Müdür Yardımcısı İçin “TAGEM’e Başkan Olacak” İddiası

Kısa bir süre önce görevden alınan ve mobing söylemleri ile adı sıkça anılan BÜGEM Eski Genel Müdür Yardımcısı Vekili Suat Yılmaz’ın TAGEM’de daire başkanlığı için girişimlerde bulunduğu iddia edildi.

Suat Yılmaz daha önce idarecilik tecrübesi olmamasına rağmen 2018 yılında Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne vekaleten Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Görev yaptığı süre içerisinde düşük performans sergilediği iddia edilen Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından BÜGEM’deki görevinden alınmış ve Mersin ilindeki görevine iade edilmişti.

ad768x90

Bakan Pakdemirli’nin talimatıyla görevden alınan Suat Yılmaz’ın, Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun aracılığıyla Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’ne, Daire Başkanı olarak gelmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nde mobing iddiaları ile de adı geçen Suat Yılmaz’ın TAGEM’e daire başkanı olacağı söylentileri, Tarımsal araştırma ve geliştirme stratejilerini ve önceliklerini belirlemek, projeler hazırlamak, hazırlatmak, uygulamak ve uygulatmak amacıyla faaliyetlerini yürüten ve bünyesinde bir çok akademik ünvanlı personeli barındıran TAGEM’de tedirginliğe sebep oldu.

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (11)
 • Ali Demir
  4 yıl önce
  2 4

  Suat bey her görevi layıkıyla yapacak birikimde ve deneyimde bir bürokrat. Tagemde başarılı olacağına inanıyorum.

 • Kadir Menekşe
  4 yıl önce
  4 2

  Çok enteresan. Başka adam yok tabi

 • Muhsin ertugral
  4 yıl önce
  1 4

  Suat Yilmaz liyakat e onem veren devlet terbiyesi gormus bir bürokrat, verilen her gorevi layığıyla yerine getireceğine inaniyorum

 • Suat Yılmaz’ın verilen her gorevi basari ile yeeine getireceğine inancim tamdır.

 • Ahmet Eroğlu
  4 yıl önce
  2 3

  Liyakat sahibi düzgün adamları yönetici yapmalılar. Boş beleş adamları idareci yaparak tarımın dibine dinamit yerleştiriyorlar. Adamın idarecilik geçmişi bile yok koca teşkilatın başına koymuşlar

 • Çetin Kahraman
  4 yıl önce
  3 1

  Allah TAGEM personelinin yardımcısı olsun.

 • omer aslan
  4 yıl önce
  2 1

  Bulunduğu enstitüde kaç yılda kaç proje yürütmüş, nedir başarı hikayesi? Tagem de nasıl başarılı olacakmış?

 • Tagem
  4 yıl önce
  1 1

  Tagem mobing kaldırmaz. Akademik çalışmaları olan, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde görev almış tecrübeli yöneticilere ihtiyacımız var. Burası önemli bir kurum.

 • Kursat
  4 yıl önce
  1 4

  Bu haber fetöcuların haberidir bu değerli şahsiyet suat yılmaz ülkücüdür miliyetcidir bu değerli şahsiyeti bu şekilde önüne gecmek kapatmak için bu sekilde yapılan haberi kınıyorum ( bu haberi kim bu sekilde dizayn ederek servis etmişse okyanus ötesi talimat ile yapmiştır)

 • Mühendis
  4 yıl önce
  1 4

  Bügemde her önüne geleni fetöcü diye yaftalamışlardı. Patronu ile birlikte gittiler de insanlar bi rahatladı.

 • tarımcı
  4 yıl önce
  2 1

  İddialarla haber yapmayın.Madem yapıyorsunuz delilli ispatlı yapın.Çamur at izi kalsın hesabı tutmaz.Ki o patron dediğiniz adamada rüşvetçi deyip haber yapıldı sonra yok değilmiş deyip ceza kaldırıldı.Bu dünyada beşeri hesap yasalarla zaten görülür.Ya öbür dünya.Suat beyin performans kriterini düşük bulanı açıklayında bilinsin. Suat bey adam gibi adamdır.Bu haberi ispatlayın.Bakanlıktan size servis edilen her yalana atlamayın .Bunu gönderenin bu arada yazı performansıda sıfır .LİYAKAT LİYAKAT LİYAKAT.Yeter .

Sıradaki haber:

BakanPakdemirli: Lisanslı depoculukta hedef 10 milyon ton

HIZLI YORUM YAP