DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2234233฿%0.70089

a

Tarım ve Orman’ın Bakan Yardımcıları Belli Oldu

Resmi Gazete’de dün gece yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları’nın atamaları yapıldı. İşte Tarım ve Orman Bakanlığına yeni dönemde görev alacak Bakan Yardımcıları…

ad768x90

Dün gece Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeni dönemde görev alacak Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları’nın atamaları yapıldı. Buna göre Tarım ve Orman Eski Bakanı Vahit Kirişçi döneminde Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider Bakan Yardımcılığı görevine devam ederken, önceki dönemin etkili ismi olan ve bakanlık bürokrasisini dizayn ederek yakın çalışma arkadaşlarını üst düzey bürokrasiye yerleştirdiği iddia edilen Nihat Pakdil ise görevden alındı.

Türkiye Yüzyılı parolasıyla Tarım ve Orman Bakanı olarak atanan İbrahim Yumaklı ve Nihat Pakdil’in yerlerine ise Ahmet Bağcı ve Ahmet Gümen Bakan Yardımcısı olarak yeni dönemde görev almak üzere atandılar.


Veysel Tiryaki Kimdir?

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamlayan Tiryaki, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı.

ad768x90

Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak görev yapan Tiryaki, kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı.

Veysel Tiryaki, 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı. 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi.

Vahit Kirişçi döneminde Bakan Yardımcısı olarak atanan ve evli, üç çocuk babası olan Tiryaki, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Ebubekir Gizligider Kimdir?

25 Şubat 1979 tarihinde Nevşehir’de doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Elmas’tır.

Avukat olan Ebubekir Gizligider, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

AK Parti’nin Nevşehir’de kuruluşundan bu yana parti bünyesindeki çalışmalarda çeşitli görevler üstlenerek yer almıştır.

Serbest avukat olarak da çalışma yapmış olan Ebubekir Gizligider, Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği ile Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği Kurucu Üyesidir.

2011 genel seçimlerinde aday olan Gizligider, TBMM 24. Dönem Milletvekili olarak meclise girmiştir. 24. Dönem AB Komisyonu , Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve Anayasa Komisyonu Üyesi olan Gizligider aynı zamanda Türkiye Bangladeş Dostluk Grubu başkanlığını yürütmektedir.

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüten Ebubekir Gizligider, iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Vahit Kirişçi döneminde Bakan Yardımcısı olarak atanan Ebubekir Gizligider’in, Hüseyin Kerem ve Emir Tuna isimlerinde 2 çocuğu bulunmaktadır.

ahmet bagci kimdir

Ahmet Bağcı kimdir?

Ahmet Bağcı, 1981 yılında Afyon’un Bolvadin ilçesinde dünyaya geldi.

2004 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 2011 yılında “Ekonomik İstikrarın Sağlanmasında Mali Kural: Brezilya ve Türkiye Ekonomisi Analizi” adlı tez ile yüksek lisans ve 2017 yılında “Tasarruf, Finansal Gelişmişlik ve Büyüme İlişkisi: Türkiye Ekonomisi Örneği” adlı tez ile doktora derecesini aldı.

2004-2007 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığında Uzman Yardımcısı, 2007-2008 yılları arasında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.

2008 yılında Sayıştay’da Meslek Mensubu olarak görev aldı.

Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Uygulama ve Araştırma Merkezinde Avrupa Birliği Temel ve Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 2013-2014 yıllarında Gençlik ve Spor Bakanlığında Danışman olarak görev yaptı.

2014-2017 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinde çeşitli kademelerde görev yapan Bağcı, 03.01.2018 tarihinde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Kararı ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Ahmet Bağcı’nın Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerindeki görevleri şunlar:

Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu Üyesi

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili

TARNET Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Gümen Kimdir ?

Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof.Dr.Ahmet Gürmen yayımlanan kararname ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atandı.

1972 yılında Burdur’da doğan Gümen, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1994 (Mezuniyet)University of Wisconsin-Madison (USA), 2003 (Doktora) Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2006 (Doç.Dr.) Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2012 (Prof.Dr.) okullarını bitirdi.

UZMANLIK ALANLARI:

Ovaryum kistleri, folliküler dinamik, sinkronizasyon protokolleri

ad768x90
ad768x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yumaklı: Gelecek Nesillere Daha Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak Ortak Sorumluluk

HIZLI YORUM YAP